Acvit Dudak Serumu Ürün Görseli

Dudak Dolgunlaştırıcılar işe yarıyor mu?

Tezgah üstü puanlar, daha büyük, daha seksi dudaklar üretmek için vaat ediyor. Teslim mi ediyorlar?

Cevap, dudaklarınızın görünümünde geçici bir fark yaratabilirler, ancak doktor tarafından enjekte edilen dolgu maddesi kadar değil.

Hollywood makyaj sanatçısı Tasha Reiko Brown “Dudaklarını biraz daha arı tıkır tıkır gibi gösteriyor” diyor.

Onlar nasıl çalışır

Parlak, pudra, çubuk, jel veya tencere şeklinde renkli veya berrak, geleneksel dudak tıkaçları geçici olarak dudakları besler – bazen onları tahriş ederek.

Tarçın, zencefil nane, keklik üzümü veya karpuz gibi maddeler (sıcak biberdeki ateşli bileşik) dudaklarına kan akışını arttırarak hafif şişme ve kızarıklığa neden olur.

Tulane Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden dermatolog Patricia Farris “Bunlar size birkaç saat sürecek geçici bir iyileşme sağlayabilir” diyor.

Bu, aynı zamanda anlatı sesi veya sızlamasına neden olan bu maddelerdir. Bazı insanlar sansasyonunu rahatsız edici bulsa da, diğerleri süpervizyonun çalışıp çalışmadığına dair bir delil olarak karşılıyorlar.

Bu yanık, birçok tomurcuklanma ürününün yüksek parlaklığıyla birlikte, pergellerle ölçülmese bile, daha dolgun bir pudra yanılsamasına neden olabilir.

Aşırı Kullanmayın

MD dermatolog Paul M. Friedman, “Genel olarak, deriyi tahriş eden herhangi bir maddenin büyük bir hayranı değilim ” diyor. “Eğer bu plumpers çok fazla uygularsanız ve çok sık kullanırsanız potansiyel olarak kuruluk ve ölçekleme neden olabilir.”

Yine de, “Uygulamamda herhangi bir sorun görmedim ve eşim bunları kullanıyor, kısa ömürlü anında haz veriyor” diyor.

Brown, bazen, özel olaylar için dudak tıkacı kullanıyor ve onu ruj ve parlaklığın altına astar olarak katlıyor. Ve bir müşteri dudakların dudak geçirmesini istiyorsa, bunları parlak bir göz farı ya da dudakların ortasına yapıştırılmış bir fermuarla büyütür.

Tedavi Plumperi

Parlatıcı parlatmalar on-the-spot pout arttırma sağlarsa, dudak plumpers yeni nesil daha kalıcı sonuçlar sunmak için vaat ediyor.

Bazen bir kozmetik plumper ile iki adımlı setlerde satılan bu tedavi ürünleri, peptit, deniz kolajeni ve insan büyüme faktörleri gibi bileşenleri içerir . Üreticiler düzenli olarak kullanıyorlar, bu ürünler dudaklarınızı daha fazla pout-artırıcı kollajen ve elastin üretmeye teşvik edeceklerini iddia ediyor.

Farris, “Bunlar Angelina Jolie’nin ağzını size vermez ” diyor. “Bununla doğmanız lazım ama bazı terapötik faydalar da olabilir.”

En azından, dudak koşullandırma plumper’larının birçoğu dudakların nemi muhafaza etmesine yardımcı olan maddeler içerdiğini belirtiyor.

Farris, ” Tek başına bu hidratasyon çizgileri ve kırışıklıkları iyileştirebilir ve size biraz daha dolgunluk kazandırabilir” diyor.

Ayrıca hiyalüronik asitler de içerebilirler; bu da, ortamdan nemi çekerek ya da cilden buharlaşan suyun sıkışmasıyla dudak hacmini arttırır.

Fırçalama Efekti

Makyaj sanatçıları bazen ağız boyunca ıslak, nubby bir bez sürtünerek ruj için dudak hazırlarlar.

Dudak tırnak törpülemeçleri bu eski numara için uygun bir güncellemedir. Kendiliğinden veya kozmetik veya terapötik dudak tıkaçları ile satılan bu eksfoliyatifler kuru cildi eritmek için şeker veya haşhaş tohumları veya hafif asit eksfoliyanlar gibi nazik maddeler kullanır . Bu nazik ovma, dudakların doğal rengini artırır ve pürüzsüz, kırışmasız bir yüzey sağlar, böylece yumuşak bir dudak parlatmasının uygulanması ciltli dudaklarda daha da artmış bir yanılsamaya neden olur.

Farris, alt çizginin dudak dolgunlukları dudaklarını hafifçe artırabilir diyor.

Friedman, “Kadınların bu ürünlerden bekleyebilecekleri şey konusunda gerçekçi olmaları gerekiyor” dedi. Diğer bir deyişle, bu ürünler dudaklarınızı bir dolgu maddesinin 400 $ ‘lık enjeksiyonuna benzer şekilde büyütmez.

Farris, dudaklarınız güneş korumaya ihtiyaç duyduğundan, SPF ile birlikte bir damlatıcının seçilmesini öneriyor.

“Dudaklarımız her zaman çevreye maruz kalır” diyor, “ancak genellikle onları korumayı düşünmüyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )